Tablet nejen na hraní, ale také je to šikovný pomocník

Pořídit dětem tablet, či nikoli? Toť věčné dilema každého z rodičů. Někteří jej berou jako šikovného pomocníka, další zase jako nevhodnou hračku. Jak to tedy je ve skutečnosti? Záleží na tom, jaký přístup rodiče k této problematice zastávají. Tablet totiž může být velmi šikovným pomocníkem. Pokud nevěříte, podívejte se na tato fakta.

Co všechno tablet nabízí?

Na tabletu si děti mohou pustit nejen pohádku nebo zábavné hry, ale také hry naučného charakteru. Velkou výhodou současné nabídky je i celá řada zajímavých výukových aplikací, které zábavnou formou děti motivují k získávaný potřebných dovedností a znalostí, které pak využijí nejen ve škole, ale také třeba v běžném životě.

Kromě toho škola hrou může zlepšit i studijní výsledky. Pokud je totiž něco baví, aktivně se do činností zapojují, což se pak projeví i v lepších studijních výsledcích. Tablet může zábavnou formou usnadnit výuku cizího jazyka. Kromě různých aplikací, lze do tabletu nainstalovat nespočet zábavných her, které výuku podpoří.

  • A co hry?

Pokud vyberete takové, které budou děti vhodným způsobem motivovat k získávaní nových dovedností a znalostí, je to ideální a hlavně nenásilná forma, jak zlepšit jejich kreativitu či postřeh. Zvolíte-li vhodné hry, můžete děti naučit, jak se správně rozhodovat, jak získávat důležité a potřebné informace nebo jak se naučit komunikovat a spolupracovat s ostatními. I tyto dovednosti jsou nutností pro jejich běžný budoucí život.

  • Zařiďte dětem koni v dětském pokoji

Jestliže dětem pořídíte takový model tabletu, ke kterému lze připojit promítačku, můžete jim kdykoli pustit pohádku nebo zajímavý film.

  • Rozvoj kreativity

Tablet podporuje také dětskou kreativitu a to díky programům, jež umožňují malování. Lze k němu pořídit i speciální pero a dětem nebrání nic v tom, aby se z nich stali dokonalí malíři.