Víte, co by mohlo zničit váš vztah?

Pokud chceme, aby nám partnerský vztah dobře fungoval, je potřeba se o něj starat. Někdy se mohou objevovat chyby, které děláme, aniž bychom si je uvědomovali. Někdy postačí jen drobné změny a vztahy se zase zlepší.

Čemu se ve vztahu vyvarovat?

  • Partner jako samozřejmost

Někdy bereme partnera jako samozřejmost. Pokud jsme společně již delší dobu, mohlo by se stát, že naše soužití se posune do všednosti, objeví se nuda a partnera začneme považovat za samozřejmou součást našeho života. Pokud si to včas neuvědomíme a všednost neodstraníme, můžeme o partnera přijít. Zkusme si představit, jaký bychom měli, bez partnera, život, co všechno by s změnilo.

  • Závislost na partnerovi

Pokud je jeden partner na tom druhém doslova závislý, nic dobrého to vztahu nepřináší. Nikomu se nelíbí pocit, že je na něm druhá osoba závislá, že bez něj nedokáže nic udělat. Ve vztahu je potřeba dát partnerovi určitou volnost, čas na jeho záliby a koníčky.

  • Malá tajemství

Váš partner o vás nemusí vědět úplně všechno, drobné maličkosti si můžete nechat pro sebe. Nesmí se však týkat vašeho společného vztahu a nesmí ovlivňovat váš společný život ani důvěru, kterou je potřeba ve spokojeném vztahu pěstovat a posilovat.

  • Pozor na pomlouvání partnera

Jedna z věcí, která může váš vztah zničit, je pomlouvání partnera. Vždycky se totiž může najít někdo, kdo mu tyto informace předá. Pokud vás na partnerovi něco trápí, řekněte to jemu a zkuste společně hledat nějaké schůdné východisko.

Čím častěji se budete zabývat partnerovými negativními vlastnostmi, tím rychleji zapomenete na ty pozitivní.

  • Pochyby ve vztahu

Vztah ničí také pochybnosti. Přemýšlíte nad tím, zda spolu zůstanete až do konce života, zda je to ten pravý pro vás? Jestliže začnete pochybovat, vztah nemůže být plnohodnotný. Nemůžete začít plánovat společnou budoucnost a vztah se může blížit ke svému konci, aniž mu dáte šanci.