Vozík za kolo je ideální pomocník pro výlety

Patříte mezi milovníky cyklistiky, ale obáváte se, že se jí na nějaký čas budete muset vzdát, neboť se vaše rodina rozrostla o miminko? Tak to vůbec nemusíte, pokud si pořídíte vozík za kolo, který můžete využívat po dobu, než vaše ratolest doroste do cyklosedačky. Vzhledem k tomu, že současná nabídka různých modelů je dosti široká a vozíky mají velkou nosnost, můžete v nich svého potomka vozit téměř do pěti let života. Některé vozíky jsou dokonce uzpůsobeny i pro používání při běhu nebo při jízdě na in-line bruslích. Vy se tedy nemusíte vzdávat svých oblíbených aktivit a vaše ratolest bude s vámi a ještě na čerstvém vzduch.

Podle čeho vybrat vhodný vozík?

Než si nějaký vozík vyhlédnete, je potřeba zvážit několik důležitých faktorů. Jedná se především o kapacitu vozíku, jeho hmotnost a rozměry, důležitou roli hraje též bezpečnost a pohodlí a nepřehlédnutelná není ani doplňková výbava.

  • Kapacita

Vozík můžete využít pro děti již několik měsíců po narození. V nabídce naleznete vozíky pro jedno nebo dvě děti. Záleží tedy na tom, kolik dětí potřebujete nebo plánujete ve vozíku vozit. Také berte zřetel na to, zda chcete plánovat výlety delší nebo kratší. V případě delších výletů je vhodnější sáhnout do nabídky vozíků s větším objemem, můžete do nich umístit i věci potřebné k péči o miminko.

  • Bezpečnost

Vozík, který si hodláte pořídit, by měl splňovat přísné bezpečnostní normy a dětem by měl poskytovat bezpečí i v případě, že dojde k jeho převrácení. To zajistí několikabodové bezpečnostní pásy a kvalitní materiály a konstrukce vozíku.

  • Pohodlí

Základním faktorem pří výběru vozíku je v tomto případě kvalita sedačky. Také polstrování se na pohodlném cestování podílí velmi podstatnou měrou. Vhodné je, pokud lze sedačku uvnitř vozíku sklopit.

  • Doplňky

K některým typům sedaček lze dokoupit opěrku pro hlavu a tělo. Pro úplně malé děti lze také do sedačky pořídit speciální vložku připomínající dětskou sedačku.