Zaměřeno na kočárky – jak si vybrat ten pravý?

Pokud čekáte prvního potomka, může pro vás být výběr kočárku trochu oříšek. Podívejte se na některé tipy, které by vám mohly jeho výběr usnadnit.

Na co se zaměřit při výběru kočárku?

Vzhledem k tomu, že modelů je v nabídce velké množství, nehledě na barvy a barevné kombinace, vůbec není lehké se rozhodnout, který kočárek bude ten pravý. Kromě toho má každé dětské období na kočárek jiné nároky, takže asi rozhodně nevystačíte pouze s jedním druhem.

  • Kočárky pro nejmenší

Vhodným modelem pro čerstvě narozené miminko je kočárek hluboký, s korbičkou. Ta nabízí nerušený odpočinek a dostatek místa. Většinou bývají tyto kočárky také dostatečně odpružené, můžete jimi tedy snadno houpat a nemusíte se ani bát přejet s nimi přes drobné nerovnosti. Velkým pomocníkem bývá i úložný prostor ve spodní části kočárku. Do něj snadno umístíte tašku s nákupem nebo věcmi potřebnými pro miminko.

  • Sportovní varianta pro starší děti

Jakmile miminko povyroste a začne samo sedět, můžete hluboký kočárek vyměnit za variantu sportovní. Dítě v ní usazené má přehled o okolí. Výhodou těchto modelů je možnost polohovatelnosti sedačky. Pokud tedy má dítě potřebu spánku, snadno jej sklopíte. Bezpečnost dítěte zajistí bezpečnostní pás, který by měl být samozřejmou součástí kočárku. Tyto modely se velmi snadno skládají, můžete s nimi tedy cestovat i hromadnou dopravou. Vyrážíte-li často do přírody, můžete tento typ kočárku směle vzít s sebou.

  • Golfky pro kratší vzdálenosti

Pokud vaše dítko již bezpečné zvládá chůzi, ale potřebujete se s ním vypravit třeba do města, k těmto účelům lze využít golfky. Mají konstrukci obdobnou sportovnímu modelu, ale je více odlehčená. Kočárek není také tolik odpružený, není tudíž vhodný do přírody, ale spíše pro pohyb po městě.

  • Trojkombinace

Tento model je sice finančně dražší, ale poslouží vám po delší dobu. Kromě toho u některých typů lze korbu použít zároveň jako autosedačku.