Tipy na zařízení dětského pokoje pro školáka

Máte doma školáka a rádi byste zařídili jeho pokoj tak, aby se v něm cítil dobře a aby vyhovoval jeho potřebám nejen pro volný čas, ale také pro plnění školních povinností? Podívejte se na některé tipy, které vám mohou pomoci.

Pamatujte na…

Každý věk má své specifické potřeby a požadavky, při vybavování dětského pokoje je na to potřeba brát zřetel. Kromě toho je vybavení vhodné za určitou dobu měnit. Děti z něj totiž rychle vyrostou. Pokud si chcete ušetřit trochu práce, upravte místnost na tří základní zóny – místo pro hraní, odpočinek a místo pro školní povinnosti. V případě nákupu nového nábytku sáhněte do nabídky modelů, které jsou rostoucí. Nebudete muset jednotlivé kousky měnit tak často.

Nábytek pro budoucího prvňáčka

S nástupem do školy nastává plno změn nejen v životě rodičů, ale především dětí. Objeví se nové povinnosti v podobě domácí přípravy do školy. Ta bude většinou probíhat právě v dětském pokoji, do něhož je potřeba pořídit především odpovídající psací stůl, k němu židli a zapomínat nesmíme ani na kvalitní osvětlení.

  • Kvalitní stůl

Zkuste se zaměřit na model nadčasový, který bude sloužit delší dobu. Stůl by měl nabízet dostatečně velkou pracovní plochu. Zapomenout bychom neměli ani na úložné prostory, do kterých lze umístit školní pomůcky a potřeby. Velkou výhodou jsou stoly rostoucí, které mají nastavitelnou výšku.

  • Židle

Židle by měla poskytovat zdravé a pohodlné sezení. Ideální volbou je model ergonomický, s nastavitelnou výškou. Na nákup se vydejte i s dítětem, může si tak židli v klidu a pohodlí vyzkoušet.

  • Osvětlení

Jakmile máte v pokoji vytvořené jednotlivé zóny, je pro ně potřeba pořídit i vhodné osvětlení. Nepostačí pouze centrální lustr. Především prostor, kde bude probíhat školní příprava, by měl disponovat ještě alespoň stolní lampičkou, která dostatečně osvětlí celou pracovní plochu. Pokud je stůl umístěný u zdi, můžete pouvažovat také nad lampu na zeď s možností nastavení různého úhlu.