Plánujete letní dovolenou u moře? Co takhle Španělsko?

Venku sice stále vládne zima a doba cestování vůbec nepřeje, to ale neznamená, že je zakázáno plánovat, kam se vydáme, až bude lépe. Pro ty, koho láká sluníčko, moře, slaný vzduch a písčité pláže, máme skvělý tip. Vydejte se do Španělska, kde se můžete věnovat různým aktivitám.

Španělsko – země s bohatou historií

Španělsko je krásná a zajímavá země, která láká nejen na nádherné a čisté pláže, ale taky mnoha památkami. V historii se zde mísilo množství kultur, což se na památkách odrazilo. Můžete zde navštívit starodávné hrady, středověká města, římské stavby i muslimské paláce vyzdobené krásnými poklady.

Přivítají vás milí a dobrosrdeční lidé

Zdejší obyvatelé jsou srdeční lidé s veselou povahou a bujným temperamentem. Svůj původ zde má i vášnivý tanec flamengo, který roztančí úplně každého. Nudit se tu rozhodně nebudete. Co byste si ve Španělsku neměli nechat ujít?

Tip číslo jedna: Ochutnejte zdejší gastronomii

Ke španělské kuchyni patří zeleninové saláty, sušená šunka jamón, jednohubky tapas, studená polévka gazpacho, paella a z nápojů zejména sangria. Mezi typické koření patří římský kmín a šafrán, z potravin jsou pro španělskou kuchyni charakteristická rajčata, papriky, česnek, cibule a med pro slazení sladkostí.

Víte, že v kuchyni se hojně využívá olivový olej, jehož je Španělsko největším producentem i konzumentem zároveň?

Tip číslo dva: Býčí zápasy

Co jiného se vám vybaví, když se řekne Španělsko?  Určitě býčí zápasy a toreadoři, kteří jsou nedílnou součástí španělského kulturního dědictví.

Tip číslo tři: Ohnivé flamenco

Jak zmiňujeme výše, Španělé jsou temperamentní a vášnivý národ. Často si prozpěvují, rádi se baví. Milují hudbu i tanec. Když se sem vydáte, určitě si nesmíte nechat ujít alespoň podívanou na nejlepší tanečnice flamenca, nebo ještě lépe se na kurz tohoto tance přihlásit a ovládnout ho.

Tip číslo čtyři: Nádherná krajina

Španělsko není jen moře a pláž, ale také skaliska tyčící se nad hladinou moře. pohoří s vrcholy nad 2000 metrů nad mořem, lesy, řeky, mokřady, útesy, jezera a údolí.

Víte, že třeba pohoří Serra de Tramuntata a národní park Teide a Pyreneje jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v kategorii kulturní krajiny?

Náš tip: Navštivte i Madrid, hlavní město Španělska, kterému dominuje zámek Palacio real vyzdobený zlatými lustry a bohatými freskami.

Tip číslo pět: Moře a koupání

Co by to bylo za dovolenou bez sluníčka, koupání v moři a odpočinku na pláži? Španělsko se může pochlubit skoro 8 000 kilometry pobřeží a tisíci hodin slunečního svitu. Pláže jsou známé svou kvalitou a respektem k životnímu prostředí, když vás ale přestanou bavit, můžete objevovat malebné rybářské vesničky nebo se vydat na moře na jedné z lodí a užít si západ slunce z paluby. Náš tip na závěr: Nechce se vám čekat, až bude cestování povoleno? Nechte si kousek Španělska dovézt domů a pochutnejte si na chorizu, španělském víně i sušené šunce Jamon Serrano nebo Ibérico.