Jaký dárek koupit k prvním narozeninám

První narozeniny jsou velkou událostí především pro rodiče, než-li pro jejich ratolesti. Dítě z toho většinou většinou ještě nemá moc rozum ale rodiče se přesto snaží uspořádat dokonalou první oslavu a vybrat ty nejlepší hračky. Nicméně právě výběr perfektních dárků dokáže rodičům pěkně zamotat hlavu.

Kde vybrat

Nejjednodušší variantou je udělat si chvilku času a projít si nabídku e-shopů, které se zaměřují na dětský sortiment. Většina těchto webových portálů má možnost filtrovat hračky podle věku dítěte a vy tak snadno naleznete ty, které jsou určené pro děti od jednoho roku věku. Skvěle vám v tomto může pomoci i portál Dobravila.cz, kde naleznete užitečné tipy nejen pro ty nejmenší, ale i pro starší sourozence.

Pokud se rozhodnete, že chcete hračky raději vidět naživo, protože si nedokážete představit jejich velikost a chcete si je nejprve takříkajíc ohmatat, nezbývá než se vydat do kamenných obchodů. Nebojte se v takovém případě požádat o radu personál, určitě si tím výběr dost urychlíte a usnadníte.

Myslete do budoucna

I když je vašemu miminku aktuálně rok, určitě se mu k narozeninám sejde tolik hraček od všech příbuzných a známých, že nebude schopné věnovat pozornost všem naráz.

Můžete tak vašemu dítěti všechny hračky pomoct rozbalit, představit mu je a nějaké zkrátka schovat na později. Až ho několik nových hraček omrzí, jednoduše vyndáte další, novou a o zábavu je opět postaráno. 

Z tohoto důvodu taky není nutné se striktně držet určení pouze pro děti od dvanácti měsíců věku. Než se dostanete k užívání všech hraček, dítěti už může být klidně rok a půl a bavit už ho budou úplně jiné věci, než když mu byl rok a všechny dárky dostalo.

Navíc každé dítě je individuální a některé si i v roce zvládne hrát s hračkou pro děti od dvou let, jinému se bude líbit spíš jednodušší hračka, která je určená už pro děti od šesti měsíců. 

Na co si dát pozor

Pokud chcete dopřát vašemu miminku zábavu se všemi hračkami hned, při samotném výběru zbystřete nad jejími jednotlivými komponenty v závislosti na aktuálních dovednostech vašeho miminka. Některé hračky mohou mít menší součásti, nebo složitější ovládání a vy je tak budete muset na nějakou dobu odložit ať chcete nebo ne.

Současně si zejména u zvukových hraček všímejte v jakém jazyce jsou namluvené. Na českém trhu se setkáte můžete setkat i s hračkami, které mluví pouze v angličtině, nebo vydávají spíše nepříjemné zvuky, než atraktivní melodie. Pokud nákup takové hračky není cílený, může to být nepříjemné překvapení nejen pro vás ale i pro vaše dítko.

Ideální je tak zejména v případech kdy hračky kupujete přes e-shop vše vybrat s předstihem. Všechny hračky tak můžete nejprve vyzkoušet a eventuelně poslat zpět obchodníkovi v rámci 14 denní lhůty na vrácení zboží. 

Konkrétní tipy

Nejčastěji rodiče vybírají různé interaktivní hračky, které jim pomocí hry pomůžou se správným rozvojem miminka. Pokud chcete dítě naučit poznávat zvířátka a jejich zvuky, můžete zvolit knížku, která sama tyto zvuky přehrává. Současně si u ní můžete vyprávět různé příběhy a učení tak bude pro dítě opravdu hrou. K dostání jsou také různé mluvící plyšové hračky, které vám pomohou s učením říkanek a písniček.

Velmi oblíbeným dárkem k narozeninám jsou také stany typu teepee, které se postupem času stanou perfektním bungrem a současně doplňkem v dětském pokoji. Rodiče k nim v podobném designu pořizují i bazének s míčky se kterým si děti vyhrají i několik let.No a v neposlední řadě nemůžeme zapomenout ani na “měkouše”. Děti v tomto věku stále rychle rostou a nákup nového oblečení je pro rodiče už spíše rutinou, nicméně pro roční ratolesti bude během oslavy beztak největší zábava trhání balícího papíru. Nebojte se tak mezi dárky zařadit i nově koupenou soupravu oblečení, případně boty pro ty co už zvládají sami chodit.