Vieste

Jedno z nejkrásnější italských měst ležící na poloostrově Gargano v Provoncii Foggia v rozlehlém kraji Apulie se nazývá Vieste. Toto rybářské městečko se 14tis. obyvateli je jedním z vyhledávaných míst turistů v Itálii. A to také proto, že leží na pobřeží Jaderského moře.


Město nabízí velké možnosti pro rybolov, kempovaní a koupání. Dominantou jsou také olivové plantáže, ze kterých prosperuje tamnější ekonomika.

Region Vieste


Centrum města nabízí malebné historické uličky, restaurace, pizzerie, obchody, památky. V blízkosti centra se nachází pobřežní promenády. Ve městě se také nachází půjčovny automobilů.

Pro milovníky přírodního koupání se zde nachází dlouhé písčité, ale i písčito-oblázkové pláže, které nabízí i romantické zákoutí. Některé pláží nabízí možnost zapůjčení lehátka a slunečníku. Region nabízí spoustu krásné přírody a je vhodné na výletování. Velmi oblíbeným místem jsou jeskyně, které jsou přístupné pouze z moře. Z lodi je také nádherný pohled na skalní město Vieste, které ve večerních hodinách září světýlky z teras restaurací.

Oblouk


Vieste nabízí prostě vše, co o dovolené potřebujete. Čisté moře, skvělé koupání, historické a přírodní krásy a dobré jídlo.