Sháníte kompaktní auto pro ženy?

My ženy jsme skromné bytosti, většinou nepotřebujeme žádná drahá a vytuněná auta. Mnohem důležitější je pro nás praktičnost. Zaparkovat s ním vždy a všude, naskládat do něj nákup, dopravit děti do školy nebo školky, vyřídit potřebné pochůzky. Nebudeme se ale zlobit, když autíčko bude elegantní a taky stylové. Jak takové vozidlo vybrat?

Co je malé, to je hezké

K čemu nám bude velké a luxusní vozidlo, když s ním nezaparkujeme u školy nebo školky a budeme dlouhé minuty kroužit po ulici a hledat dostatečně velké místo? Výsledkem bude nervozita, pozdní příchod do práce, honička a stres. Není lepší dát přednost kompaktnímu vozítku, kterému mnozí z nás láskyplně říkají „nákupní autotaška“?

Víte, že…? Prozradíme vám malé tajemství. Malá auta nepreferují jen ženy. I mnozí muži dají přednost tomu, že vždycky najdou místo, kde zaparkovat. Stejně tak je ocení i začínající řidiči a starší osoby.

Na co se při výběru kompaktního auta pro ženy zaměřit?

Pánové, zabrousili jste sem, abyste zjistili, co je pro nás ženy u auta důležité? Pak čtěte dál!

  • S malým autem vždy a všude zaparkujete, ušetříte tak spoustu času i nervy.
  • Je šik a elegantní.
  • Hodí se i do městského provozu.
  • Pyšní se skvělými jízdními vlastnostmi.
  • Když ho dobře vyberete, pomůže s každodenní rutinou jako nákupy, doprava dětí do školy a na kroužky, …

Tip číslo jedna: Za jakým účelem vozidlo pořizujete?

Ještě než se pustíte do výběru, je dobré popřemýšlet nad tím, k čemu vozidlo bude nejvíc využíváno. Budete s ním jezdit jen krátké trasy, nebo si troufnete i na nějakou delší vyjížďku? V jakém terénu najde využití? Kolik osob se do něj má vejít?

Tip číslo dva: Na bezpečnosti záleží

Říká se, že bezpečnost je vždy až na prvním místě. Platí to i u vozidel. Kdo by se taky při každé jízdě chtěl bát, že když ho někdo nabourá, může se zranit? Zajímejte se třeba o nárazové testy EURO NCAP.

Tip číslo tři: Kolik jste ochotni do vozidla investovat?

Poměrně zásadní otázka, na kterou byste měli znát odpověď dřív, než vůbec začnete s výběrem vozidla. Je třeba počítat s tím, že auto něco stojí, navíc to koupí nekončí. Musíte si sjednat pojištění, sem tam počítat se servisem, na zimu budete potřebovat zimní gumy atd.

Náš tip: Nemáte na auto dostatečně našetřeno, přesto ho potřebujete? Zvažte operativní leasing, kdy si auto jen pronajmete a po skončení smlouvy zase vrátíte. Navíc se nemusíte starat o servis ani pojištění, to vše řeší leasingová společnost.

Bonusový tip: Nepodceňujte ani velikost zavazadlového prostoru

I do malých aut kompaktních rozměrů toho můžete hodně naskládat. Velikost zavazadlového prostoru tak vybírejte s ohledem na to, zda s autem budete jezdit i na nákupy, navíc třeba s dětmi, takže nehrozí, že byste tašku s nákupem položila na sedačky.