Vydejte se s dětmi poznávat krásy Mariánských Lázní

Léto je v plném proudu, a i když se nám možnosti cestování značně rozšířily, mnozí z nás i letošní dovolenou raději tráví v Čechách. Kdo má malé děti, ten ví, jak je obtížné najít místo, kde se bude líbit celé rodině, od těch nejmenších po ty nejstarší. Co se takhle vydat do Mariánských Lázní?

Kouzelná příroda Slavkovského lesa láká k návštěvě

Mariánské Lázně tvoří spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi proslulý Západočeský lázeňský trojúhelník a lákají nejen elegantními hotely, ale také jedinečnou přírodou.

Vyrostly na místě, kde ještě docela nedávno byla bažina, strmé rokle a neprostupný prales, pyšní se několika minerálními prameny, které stojí za to ochutnat. To se v lázních přeci sluší.

Mariánky jsou i pro děti

Už dávno neplatí, že lázně jsou jen pro seniory a nemocné, v dnešní době se sem může vypravit každý, bez rozdílu věku. Zatímco dospělí si budou užívat procedur, děti mohou objevovat zdejší krásy a navazovat nové přátelství v animačním klubu Coolonáda. A když pak spolu budete chtít vyrazit na nějaký výlet? Směle do toho!

Tip číslo jedna: Na své si všichni přijdete v Boheminiu

Prvním tipem na rodinný výlet je park miniatur Boheminium. Obdivovat tu můžete modely našich nejznámějších kulturních památek, děti se rády přiblíží k nejmenším koníkům na světě.

Park je otevřen každý den, bez ohledu na počasí, můžete sem přijít pěšky z kolonády, dojet autem nebo autobusem. Děti ale jistě bude nejvíc lákat poslední varianta, svezení kabinkovou lanovkou. Její konečná stanice se nachází jen 100 metrů od vstupní brány do Boheminia a jízda je nezapomenutelným zážitkem.

Tip číslo dva: Přírodu Slavkovského lesa vám přiblíží Naučná stezka Kladská

Rádi byste se dozvěděli víc o zdejší fauně a floře? Vydejte se kousek od Mariánských Lázní do osady Kladská, kde se rozkládá jedna z našich nejstarších naučných stezek. Vede po přírodních cestách a povalových chodnících, pokocháte se pohledem na rybník.

Víte, že na okraji města najdete také Geologický park Mariánské Lázně, který vás provede volnou přírodou ve svahu lesoparku, kam byly umístěny známé i vzácné horniny z vybraných lokalit Slavkovského lesa?

Tip číslo tři: Děti se vyřádí v parku Prelát

Hledáte místo, kde se děti vyřádí? Pak se vydejte do přírodního parku Prelát. Najdete ho na okraji města, v místě, kde park přechází v les, na místě, kde vyvěral Prelátův pramen.

Na děti tu čeká pískoviště, skluzavka, prolézačky a dřevěný vláček, jsou tu i lanové překážky, indiánský totem, šplhací pyramida, vodní svět a lavičky. Krásu místa dokreslují dva rybníky a potůček plný žulových kamenů Právě tady je místo, kde si celá rodina odpočine.

Tip číslo čtyři: Procházejte se po kolonádě

Kolonáda k lázním patří, užívat si jí můžete i v Mariánských Lázních. Jen si představte, jak se procházíte lázeňskými parky s teplou oplatkou v ruce a míříte na kolonádu, kde se vaším cílem stane proslulá Zpívající fontána. Kdo Mariánky navštívil, ale fontánu neslyšel a neviděl, ten jako kdyby tu ani nebyl. Uvidíte, že i dětem se to bude líbit a budou se chtít na fontánu koukat stále dokola.