Keto – dieta

Začátek není lehký
Stejně jako u jiných diet, ani zde se nevyhneme na počátku určitým nepříjemnostem. Vaše tělo si musí zvyknout na úplně jiný princip tvorby energie. Zpočátku se tedy mohou objevit únava, bolest hlavy či podrážděnost.
Dále se budete muset vzdát potravin bohatých na sacharidy – ovoce, alkohol, pečivo… To budou v podstatě zakázané potraviny. Naopak vám do jídelníčku přibude maso, mléčné výrobky či některé druhy semen a ořechů. Důležité při ketodietě je, že nesmíte hladovět. Jídelníček musí být rozmanitý a pravidelný.
Tělo si na nový proces zvykne během několika dní a kila začnou jít dolů poměrně rychle. Navíc tato dieta není závislá na cvičení, ačkoliv se pohyb samozřejmě doporučuje.

Je dieta „zdravá“?
Jako u každé diety, i zde je třeba zmínit, že se jedná o velký zásah do těla. Když si přečtete recenze a zkušenosti, tak zjistíte, že s ní je mnoho žen spokojených a dosáhlo úžasných výsledků. Zároveň je však často zmiňován výrazný jo-jo efekt, pokud ketodietu přestanete držet ze dne na den. Doporučuje se proto přejít na tzv. cyklickou keto dietu, kdy 5 dní jíte v rámci keto doporučení a zbylé 2 dny se stravujete dle sebe.
Dietu je také vhodné nejdříve konzultovat s lékařem. Pro určité skupiny lidí není vhodná vůbec – například osoby s cukrovkou, poruchou metabolismu či pro těhotné a kojící ženy.

Soňa J.