Osvětlení do dětského pokoje

Svítidla vhodná pro malé děti nemusí být pouze infantilní výrobky s pochybnou užitnou hodnotou. Nebojte se zabrousit do zdánlivě dospěláckých designů a zlepšete svým nejmenším ratolestem biorytmus a dopřejte jim klidné spaní.

Při výběru osvětlení pro vaše děti byste se neměli řídit pouze tím, co se jim líbí. Nejdůležitější jsou i v tomto případě vlastnosti světel a jejich užitek.

Oproti standardním situacím byste ale zejména zde měli vybírat kvalitní a tedy bezpečná světla. Děti jsou od přírody zvídavé a zajisté by si nikdo nepřál, aby je jakkoliv ohrozil utržený kabel nebo nekvalitně provedená konstrukce. Rozhodně nechceme nikoho strašit, ale i na mechanickou odolnost byste měli minimálně v tomto případě myslet.

Neméně důležitým parametrem je samozřejmě i teplota světla a jeho intenzita. Rozhodovat byste se měli tradičně podle způsobu užití.

Zdroj: fotobanka

Hlavním prvkem dětského pokoje bude tradičně centrální stropní osvětlení. Vybírat můžete například oblíbené přisazené světlo Brokis Memory v podobě nafukovacího balonku. Někteří rodiče se mohou zdráhat nainstalovat do dětského pokoje lustr, přitom je to hrozná škoda.

Lustry do dětských pokojů nabízí kromě moderního designu také celou paletu barev, ze kterých si zajisté vyberete vy i vaše ratolest.

Pro ty nejmenší děti a miminka se vyhněte světlům s modrým barevným spektrem, jelikož byste jim mohli večer narušit jejich biorytmus a způsobit neklidné spaní. Tomu můžete předejít také použitím jemného nočního osvětlení.

Zdroj: fotobanka

Pokud máte již trošku větší děti, pořiďte jim k psacímu stolu lampičku patřičné intenzity a barvy světla, u které se mohou pohodlně věnovat svým aktivitám a nebudou si zbytečně namáhat oči.

Pro klidnější noci je třeba poskytnout lidskému tělu patřičnou pohodu, u dětí to platí dvojnásob. Nebojte se tedy výběru osvětlení pro vaše děti věnovat dostatek času. Případně se můžete obrátit na odborníka. Tím pravým by mohl být Patrik Koukol. Kromě toho, že se prodejem a návrhem osvětlení věnuje ve svém obchodě 60.cz již více než 15 let, je také zkušeným otcem několika dětí. Jeho expertíza tedy vychází z vlastních bohatých zkušeností, o které se dle slov jeho vlastních zákazníků rád podělí.