ZOO Plzeň a Dinopark


Pokud se vydáte na západ Čech, určitě nezapomeňte navštívit město Plzeň. Je to krásné město plné možností. My se dnes zaměříme na místní ZOO a s ní spojený DinoPark. Oproti pražské ZOO je ta plzeňská menší, ale rozhodně jí to neubírá na kráse.

Základní informace
U pokladen si můžete zvolit, zda chcete navštívit pouze ZOO nebo i DinoPark. Dle toho se odvíjí cena vstupného. Samostatný vstup do ZOO pro dospělého vyjde na 190 Kč a pro děti starší 3 let na 140 Kč. V případě, že zvolíte kombinovaný vstup ZOO + DinoPark bude cena vstupenky 330 Kč za dospělého a 240 Kč za dítě.
Pokud si nejste jistí, zda DinoPark zvládnete, můžete si koupit vstupenku samostatně u pokladny vchodu do DinoParku.


Dále si u pokladny můžete koupit turistickou vizitku za 15 Kč a zároveň si zde můžete dát do turistických deníků razítka. Mapu areálu si zde také můžete koupit a to za 12 Kč. Ale je zbytečná, protože v areálu se nachází několik velkoplošných map a zároveň jsou všude ukazatele.
ZOO je rozdělená na jednotlivé části dle oblastí, kde se daná zvířata vyskytují. Najdete zde Africkou savanu, Asii, Mongolskou step, evropské lesy, dálný východ, himalájské hory, jihoamerickou pampu, kanadský západ, sonoru, Amazonii, Patagonii, Asijské ostrovy, asijskou zahradu, mediterraneum a další.

DinoPark
Součástí areálu je DinoPark, který má samostatný vchod. Vstupenky od vchodu tedy rozhodně nesmíme ztratit, dostanete se díky nim i do DinoParku. DinoPark je rozsáhlý, plný statických i robotických dinosaurů. Uprostřed DinoParku je velké hřiště, kde se děti zabaví na dlouho. Mohou si zde hrát i s hadicemi a trefovat se do makety dinosaura.
Dále je zde malý kiosek, ve kterém si můžete vyzkoušet sílu větru v druhohorách. Součástí ceny vstupenky pak je vstup do 4D kina. Představení trvá cca 15 minut a začíná vždy v půl a v celou. Na konci DinoParku je Dinoshop, kde si pět můžete koupit turistické vizitky a dárkové předměty.

Občerstvení a zázemí
V areálu je velké množství stánků a několik restaurací. Ceny jsou příznivé a pokud nemusíte, tak svačinu sebou opravdu nenoste. Oběd si zde dáte cca za 150 Kč.
Sociální zařízení je také skoro všude dostupné včetně přebalovacích pultů.

Osobní dojmy
Navštívili jsme s dětmi několik ZOO v různých městech. Plzeňskou řadím mezi velmi hezké a pro návštěvu s dětmi dostačující. Děti zde mají možnost zblízka vidět veškerá známá zvířata a je zde i mnoho veřejných krmení.
Sociální zařízení byla čistá a personál byl ochotný a milý. Za nás tedy určitě doporučujeme a určitě ještě někdy přijedeme.

Autor: Soňa Jiroutová