6 způsobů, jak mít ráda svoje tělo

Potřebuje si navýšit sebevědomí? Dopřejte si čas na sebe a naučte se mít se ráda. Mít ráda svoje tělo a věřit si.

  1. Zapomeňte na dokonalost

Každé z nás se někdy něco nepodaří, někdy nezaboduje. Všechny máme své nedokonalosti. A je to tak v pořádku. Vyrůstali jsme v přesvědčení, že musíme být úspěšné, dokonalé, krásné. Že bychom měli být skvělými matkami, manželkami i milenkami. Máme to tak nastavené, a je dobré chtít být lepší, ale ne na úkor svého já a svého zdraví. Pracujte na sobě, naučte se mít ráda takovou jaká jste.

2. Zbavte se vnitřní kritiky

Vezmete si blok a tužku a jeden den si zapisujte vše negativní, co vás během dne napadá. Všechny své myšlenky, pocity a úvahy, které vám snižují vaší sebedůvěru. Večer si je přečtěte a snažte se je otočit pozitivním směrem. Naučte se naslouchat svému tělu a řekněte mu ne.

3. Naučte se chválit

Myslíte, že vám to dnes sluší? Že se vám dnešní večeře povedla? Pochvalte se! Nečekejte, až se toho někdo všimne. Nahlas si řekněte, že jste dobrá. Oslovte sama sebe a pochvalte se, jak vám to dnes sluší. Oceňte se.

4. Sepište si seznam kladných věcí

Nebojte se zeptat svých blízkých nebo partnera co mají na vás nejraději? Co vám jde, v čem si vás váží a co na vás obdivují. Napište si, co máte ráda sama na sobě. Jaké pozitivní vlastnosti máte. V čem se cítíte dobrá. Uvidíte, že seznam bude dlouhý, nemusíte myslet na to málo co vám nejde. Až bude seznam kladných věcí napsaný, přečtěte si ho nahlas a hlavně, pamatujte si to!

5. Dopřejte si

Nejen, že to ocení i váš partner, ale pomůže to předně vám. Vyrazte na nákupy, pořiďte si nové spodní prádlo, hezké šaty, boty. Nezapomeňte na kosmetický salón a kadeřnictví. Vaše sebevědomí stoupne. Budete se cítit krásná, silná, sexy. A po příchodu domů staré věci vyhoďte.

6. Ukažte své ženství a kuráž

Jste jedinečná, nebojte se tak prezentovat i ostatním. Oblečte si hezké vkusné šaty, sukni a vyrazte mezi lidi. K ženskosti patří lehkost, křehkost a citlivost. Užijte si rodinné dovolené a nenechávejte doma plavky. Jistě naleznete plavky, které sednou vaší postavě a podtrhnou vaši ženskost. Krásná žena je ta, která si věří. Narovnejte záda a vykročte pravou.