Mytí vlasů

Mít krásné zdravé vlasy si vyžaduje také zvláštní péči. Důležitým základem krásných vlasů je především jejich mytí.

Především bychom si měli uvědomit, že nejde o obyčejné umytí vlasů, ale o důkladné mytí. Takže je vhodné vyčlenit si na péči o vlasy pravidelně čas. Dvojité mytí má své opodstatnění v tom, že při prvním mytí sbíráme nečistoty z vlasové pokožky a z vlasů. Až při druhém mytí se vlas a pokožka hlavy řádně umyjí.

Můžete si při mytí všimnout, že až při druhém mytí se šampón na vlasech řádně napění.

Při každodenním mytí není ale dvojité mytí nutné. Pakliže dojde k mytí po delší době, můžeme zvolit i trojité mytí.

Nejčastější chyby?

Mytí by mělo být příjemné, neměli bychom si při mytí poškrábat pokožku nehty. Dáváme si pozor, abychom nedrhly celou délku vlasů, ale pouze myjeme krouživými pohyby pokožku hlavy. Taková stimulace napomáhá i prokrvení pokožky, které oceníme při padání vlasů. Délku vlasů umyjeme v záklonu během oplachování. Při mytí musíme k vlasům přistupovat jemně, šampón totiž otevírá vlasové vlákno.

Kondicionér

Tak jako šampón otevírá vlasové vlákno, kondicionér vlas uzavírá. Je tedy vhodné kondicionéry používat.

Na trhu je celá řada kondicionérů. Stejně jako šampón má i balzám svá pravidla správného používání. Kondicionér se správně nanáší na ručníkem usušené vlasy. Použitím na mokré vlasy vznikne mazlavá látka, která se nemusí do vlasů správně vstřebat. Nezapomínejte na důkladné opláchnutí.

Zvolit také můžete variantu nesmývatelných kondicionérů, které nanesete na vlhké vlasy. Obě varianty je ale důležité pečlivě rozčesat po celé délce vlasů.