Pes nebo kočka?

Přišla doba, kdy Vaše děti chtějí domácího mazlíčka? A vy se rozhodujete, zda vyhrajete s tichými nenáročnými rybičkami, nebo prohrajete s malou chlupatou koulí. Jasně, že prohrajete, každé dítě to zkusí minimálně pětkrát. Mami, maminko, já bych chtěla pejska. Mami, maminko já bych chtěla koťátko. Kdo nezažil, zažije. Tato chvíle přijde v každé rodině. Záleží ale na Vašich možnostech. Protože ačkoliv svému dítěti věříte natolik, že mu pořídíte vysněného mazlíčka, stejně ho pořízujete s tím, že se ve skutečnosti budete starat s ním.


Je tedy moc důležité vědět, kolik času na na zvířátko skutečně máte. Zda máte možnost častého venčení pejska, né každý pejsek se uspokojí na zahradě. Zda Vám zbývá čas na učení poslušnosti, základních povelů. A také na hru. Pejskové i kočičky potřebuji čas i na zábavu. Narozdíl od psů jsou kočky více samotářské, k hygieně jim poslouží wc bedýnka s pískem, na Vás je jen pravidelný úklid jejich toalety.


Mezi velmi oblíbené zvířecí kamarády patří i křečci, morčata a králíčci. Vodní i suchozemské želvy. Většina rodičů preferuje skromné rybičky, avšak né všechny děti tím potěší. Důležité je také myslet na finanční stránku věci. Velké psí plemeno sní zaručeně více stravy než malá akvarijní rybička. A pravidelná veterinární péče zaskočí i nemalou peněženku. Ať už se rozhodnete jakkoliv, o zábavu mít postaráno budete.